1.Prostokątna podłoga w klasie ma wymiary ,5 m i 9 m . Jedna puszka lakieru kosztuje 15,20 zł i wystarcza na pomalowanie 10 m2 podłogi.Ile puszek lakieru trzeba kupić ,żeby pomalować całą podłogę ? ile będą kosztowały ?

2.klasa miała 5 lekcji po 45 min każda .Ile czasu upłynełó od rozpoczęcia pierwszej lekcji do końca 5 , jeśli jedna przerwa była 15 min. a pozostałe 10 min. ? obliczony czas wyraz w godzinach

3

Odpowiedzi

2010-03-04T13:50:49+01:00
5m*9 m=45m2
45m2:10m2=4,5
TRzeba kupic 5 puszek lakieru.

15,20*5=76,00zł
Odp.zapąłci sie 76zł.
2010-03-04T13:52:10+01:00
P = a * b 45/10 = 4.5 w zaokrągleni 5 puszek farby
p= 9*5
p=45 m kwadratowych


5*45 =225 min
4 przerwy = 15 + 30 min =45 minut
225 + 45 =270 minut = 4 h i 30 minut

2010-03-04T14:00:17+01:00
Zad.1
Trzeba kupić 5 puszak farby, a zapłaci się 76zł
Rozwiązanie:
9m x 5m= 45m2
45m2 = 5puszek farby
15,20 x 5= 76zł

Zad.2
45min x 5= 225min
15min+10min x 3=15min+30min=45min
225min+45min=270min=4godz i 30min

Odpowiedz: Lekcje klasy 2 trwały 4godziny i 30minut.