Popatrz na cennik i odpowiedz na pytania.
a)Ile kosztują trzy gałki lodów?
b)Jarek zamówił cztery gałki lodów z bitą śmietaną i polewą czekoladowa.Ile zapłacił?
c)Ile kosztuje sześć takich porcji lodów, jak zamówiona przez Jarka?



CENNIK
lody- 1 gałka 0,80
bita śmietana 1,20
polewa owocowa 0,90
polewa czekoladowa 1,15

3

Odpowiedzi

2010-03-04T13:55:05+01:00
A) 0,80 * 3 = 2,40 zł
b) 4*0,80 + 1,20 + 1,15 = 5.55
c) 5.55 * 6 = 33.30
3 4 3
2010-03-04T13:55:32+01:00
A)3*0,8=2,4
b)4*0,8+1,2+1,15=5,55
c)6*5,55=33,3
1 2 1
2010-03-04T13:56:41+01:00
A) 3 * 0,80 zł = 2,40 zł Trzy gałki lodów kosztują 2,40 zł
b) 4* 0,80zł = 3,20 zł + 1,20 zł +1,15 zł = 5,55zł Jarek zapłacił 5,55zł
c) 6* 5,55zł = 33,30zł Sześć porcji takich lodów bedą kosztowały 33,30 zł
2 5 2