Martyna kupiła 2,1 kg jabłek, jedna i jedna piąta kg mandarynek, 2,5 kg bananów. Czy banknot o wartości 20 zł wytarczy marynie na zakupy??

BARDZO WAZNA ZECZ DO ZADANIA:

CENNIK:
jabłka 1,40zł
gruszki 4,20zł
pomarańcze 3,50zł
mandarynki 4,20zł
banany 4,40zł?


PROSZE ZADANIE NA ZARAZ PKT ODRAZU LECA!

2

Odpowiedzi

2010-03-04T15:15:27+01:00

2,1*1,4= 2,94
1,2*4,2= 5,04
2,5*4,4= 11
11+ 5,04+2,94=18,98
odp. tak
16 4 16
2010-03-04T15:25:54+01:00
Jabłka 1,40*201=2,94

mandarynki 1,2*4,20=5,04

banany 2,5*4,40=11

wszystko razem=2,94+5,04+11=18,98zł
Tak 20zł starczy Martynie.
9 4 9