Odpowiedzi

2010-03-04T16:13:52+01:00
... Postanawiam powrócić do róży. Spedziłem wiele lat w poszukliwaniu przyjaciela a tak naprawde miałem go cały czas.
Miałem przyjaciela. Dzieki mojej podryzy wiem co oznacza prawdziwa przyjazn : to wspieranie sie w trudnych chwilach i dbanie o siebie . Spotkałem planete, na której było pełno róż, takich samych jak moja. Była to Twoja planeta. Przez pare chwil czułem sie oszukany przez moja roze .. zapewniała ze jest jedyna, wyjatkowa. Miała racje. Żegnaj mam nadzieje ze keidys sie spotkamy lub odwiedzisz mnie i rozne na mojej planecie.i
2010-03-04T16:27:17+01:00
Ziemia, dnia 8 lipca 1978r.

Drogi narratorze!

Witam Cię bardzo serdecznie Mój Przyjacielu. Muszę Cię poinformować, iż postanowiłem wrócić do mojej Róży.

Kiedyś powiedziała mi :Jestem jedyną różą we wszechświecie." Gdy zobaczyłem ogród na pozór pełen takich samych jak ona, czułem się okłamany. Teraz pojąłem wszystko. Wcześniej bardzo denerwowały mnie jej zachcianki typu: "przykryj mnie", "odkryj mnie". Teraz wiem, że ona w ten sposób okazywała mi miłość. Ah! Jaki wtedy byłem niemądry! Dzięki temu co powiedział mi lis wszystko teraz jest takie proste. W tej chwili jestem już pewny, że Róża mnie oswoiła. Dowodem na to jest fakt, iż ciągle się o nią martwię, a słowa, że nikogo się nie boi, że sobie poradzi, były tylko po to aby mi się przypodobać.

Swój powrót do domu motywuję faktem swojej wielkiej tęsknoty do niej.
Jestem bardzo wdzięczny liskowi za to, że tak bardzo mi pomógł. Gdybym teraz zobaczył nawet sto tysięcy innych róż, żadnej z nich nie mógłbym nazwać moją, to miano może nosić tylko jedna róża, moja Przyjaciółka.

Drogi pilocie, Tobie również bardzo chciałbym podziękować m.in. za to, że pomogłeś mi zrozumieć co to jest miłość, przyjaźń i śmierć. To dzięki Tobie mogę wrócić na Asteroid B-612 aby opiekować się moją Różą, dbać o planetę (ciekawe czy się zmieniła?) i oglądać przepiękne zachody słońca.

Jeszcze raz dziękuję Ci za wszystko co dla mnie uczyniłeś. Pamiętaj, że w moim sercu na zawsze zostanie miejsce dla Ziemi (planety na które j tyle się nauczyłem) i dla Ciebie- mojego Przyjaciela.

PS Dziękuję Ci również, za baranka. Obiecuję, że będę się nim opiekować i nigdy o Tobie nie zapomnę , ponieważ on będzie mi przypominał Ciebie.


Żegnaj
Mały Książę