Mam ułożyc równaie i je rozwiązać. tylko
kupiono 200kg cukru i 150 kg maki za wszystko zaplacono 900zł. cukier sprzedano z syzskiem 25% a mąkę z zyskiem 20%. i na tym zarobiono 210zl. oblic zcenę spzredazy 2 kg mąki i 1 kg cukru/

analiza ( bylą jeszcze na lecji)
x- cena 1kg mąki
y-cena 1 kg cukru
sprzedaż z zyskiem
0,2 -zasyk za 1 kg mąki
0,25 zysk za 1 kg cukru
i teraz równai nie które było na lekcji

150x+200y=900
0,2 x * (razy) 150 + 0,25y * 200 =210

no i co dalej????? jak mam to zrobić dam naj oczywiscie

2

Odpowiedzi

2010-03-04T16:49:30+01:00
Masz układ równań

150x+20y=900
0,2x*150+0,25y*200=210 czyli po wymnożeniu 30x+50y=210

150x+20y=900
30x+50y=210

po obliczenu wychodzi że x=2, y=3


Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T16:50:45+01:00
150x + 200y=900
0,2x*150 + 0,25y*200=210

150x + 200y=900
30x + 50y=210/*(-5)

150x + 200y = 900
-150x - 250y = -1050

200y-250y = 900 - 1050
-50y=-150/:(-50)
y= 3

150x + 200*3=900
150x+600=900
150x=900-600
150x=300/:150
x= 2

x=2
y=3

cena sprzedaży 2kg maki
2*2=4

cena sprzedaży 1kg cukru
1*3=3