Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T16:52:15+01:00
W nocy, 23 marca, gestapo aresztuje Rudego i przewożą go na Pawiak. Niemcy przeszukując jego mieszkanie nabierają przeświadczenia o jego działalności antyniemieckiej. Torturują go kilka godzin jednak do niczego się nie przyznaje. Przewożą go na Szucha, i wydają rozkaz „bić aż do śmierci!”.

Koledzy postanawiają odbić swego przyjaciela z rąk Niemców. Pierwsza zaplanowana akcja nie dochodzi do skutku. Po dwóch dniach odbicia dokonuje oddział Zośki, dowódcą jest komendant chorągwi Szarych Szeregów.

Na zakręcie, pod Arsenałem ukazuje się niemiecki samochód więzienny. Z bramy wychodzi niemiecki policjant. Zauważa w ręku jednego z młodych ludzi pistolet, próbuje strzelać. Zostaje zabity. Martwy pada na jezdnię. Więźniarka próbuje zmienić kurs. Młodzi ludzie obrzucają ją butelkami z benzyną.

Gestapowcy wyskakują z płonącego samochodu. Zaczynają nerwowo strzelać. Polacy odpowiadają ogniem. Zabijają gestapowca. Wszyscy dobiegają do więźniarki. Zostaje uwolnionych dwudziestu pięciu więźniów, a wśród nich Rudy.

Po zakończeniu akcji oddział dzieli się na kilka grup. Każda biegnie w inną stronę. Następnego dnia dowiaduje się że na skutek ran odniesionych w akcji zmarł Alek. A kilka godzin później zmarł Rudy w skutku ran zadanych przez gestapo.