Zad.4
Uczniowie mogą korzystać z biletów z 0.37 ulga na przejazd pociągiem jedynie w wagonie klasy drugiej.Uczeń jedzie pociągiem pospiesznym z Lublina do Warszawy Zachodniej.O ile mniej zapłaci za bilet ulgowy na przejazd w wagonie klasy pierwszej?
zad.5
326.8km2 ile to hektarów?
zad6
Bilet jednorazowy normalny na przejazd w ciągu dnia środkami komunikacji miejskiej w Krakowie kosztuje 2.50zł.Cena biletu jednorazowego dla studenta stanowi 1/2 ceny biletu normalnego.Bilety jednorazowe na przejazdy nocą SA dwa razy droższe od biletów na przejazdy dnia.Ile kosztuje jednorazowy bilet dla studenta na przejazd wciągu dnia.A ile na przejazd w nocy?

1

Odpowiedzi

2010-03-05T14:04:28+01:00
Zad.4
O 0 bo ulga na przejazd pociągiem jedynie w wagonie klasy drugiej
(zapłaci za normalny bilet)
zad.5
1km2=100hektarów
326.8km2 x100 =32680 hektarów
zad.6
W dzień
2.50zł:2=1.25zł
W nocy
1.25złx2=2.50zł
Odp.:Jednorazowy bilet dla studenta w dzień kosztuje 1.25zł,
a w nocy 2.50zł