Zapisz odpowiednie równania i zgadnij ich rozwiązanie:

a) Spodnie kosztują y złotych,a koszula jest o 125 zł.tańsza i kosztuje 77 zł.
b)Za 2,5 kg. gruszek po x złotych za kg.pani Zofia zapłaciła 12,50 zł.
c)Zeszyt w linie kosztuje x złotych.Zeszyt w kratkę jest o 40 groszy droższy.Za dwa zeszyty w kratkę zapłacono 3,20 zł.
d)Antek i Wojtek kupili w prezencie dla mamy kwiaty za 7 zł.i broszkę za x złotych.Kosztami podzielili się po połowie.Każdy z nich zapłacił 12 zł.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T17:00:04+01:00
A) y-125 zł=77zł
y=125zł+77zł
y=202 zł

b) 2,5*x=12,5 zł
x=12,5/2,5
x=5zł

c) 3,2/2=1,6 x+0,4=1,6 x=1,6-0,4 x=1,2

d) 12*2=24 7+x=24 x=24-7 x=17
66 4 66