Odpowiedzi

2010-03-04T17:25:00+01:00
Obliczanie kosztu 5 dag szynki:
2,70 zł : 3 = 0,90 zł

100 dag (1 kg) : 5 dag = 20
20 x 0,90 zł = 18 zł

Kilogram szynki kosztuje 18 zł.
1 4 1
2010-03-04T17:27:23+01:00
Cześc oto rozwiązanie.
Dzielimy 15 na 3 bo wtedy możemy łatwo obliczyć kilogram.Chodzi o obliczene ceny za 10 dag, więc trzeba tak zrobić.
więc 15dag:3=5dag
Teraz dzielimy cene na 3
2,70zł:3=90gr=0,90zł jak tam wolisz
Teraz te dwie odpowiedzi mnożymy przez 2 a potem 10.Bo chodzi o kilogram.
5dag*2=10dag
90gr*2=1,80zł
Teraz wystarczy to razy 10.
10dag*10=1kg
1,80*10=18zł tyle kosztuje ten kilogram

Pozdrawiam
1 1 1
2010-03-04T17:34:39+01:00
(1kg=100dag)
2,70:3=0,90
20*o,90=18zł
:))
2 3 2