Odpowiedzi

2011-07-30T15:57:07+02:00

Czy warto korzystać z Internetu?

 

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych!  Chciałbym przedstawić swoje stanowisko do pytania: ,,Czy warto korzystać z Internetu?''.

Życie w XXI wieku nie może obejść się bez podstawowych wynalazków,  wiele osób korzysta z Internetu. Jest potrzebny w pracy, w szkole, w domu. Dzięki niemu możliwa jest komunikacja osób z różnych zakątków świata. Możemy zdobywać różne informacje, zapewnić sobie rozrywkę. Bez wychodzenia z pokoju  opłacimy potrzebne rachunki, bądź zakupimy jakąś rzecz. Daje po prostu wiele możliwości dla człowieka.

Jednakże częste przebywanie w wirtualnym świecie może prowadzić do uzależnień. Może stać się tak, że ograniczymy przez to kontakty ze znajomymi a nawet rodziną. Nierozważne przeglądanie stron internetowych może spowodować ściągnięcie wirusa, a to prowadzi za sobą wiele zagrożeń.

Myślę jednak, że jeśli człowiek będzie rozważny i kupi sobie odpowiedni program antywirusowy, może tego uniknąć. Internet nie może być dla nas wszystkim, nie powinien zastępować prawdziwej rozmowy.

 

Podsumowując uważam, że warto korzystać z Internetu. Możemy przez to ułatwić sobie życie, zrelaksować się. Jednak wszystko, co robimy powinno być tworzone z głową. Nie zapominajmy o tym!

Dziękuję za wysłuchanie.