Pomocy.. Potrzebuje na dziś rozwiązania !!!!

Zad.
Państwo Kowalscy kupili na rynku 10 kilo cebuli po 0,57 zł za 1 kilogram . Przechodząc obok sklepu , zauważyli że 1 kilo cebuli kosztuje tam 0 , 85 zł . Ile pieniędzy zaoszczędzili państwo Kowalscy .?

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-04T18:20:57+01:00
0,57 * 10 = 5,7 zł
0,85 * 10 = 8,5 zł
8,5 - 5,7= 2,8 zł
zaoszczedzili 2,80 zł
3 5 3
2010-03-04T18:21:22+01:00
Państwo Kowalscy kupili na rynku 10 kilo cebuli po 0,57 zł za 1 kilogram . Przechodząc obok sklepu , zauważyli że 1 kilo cebuli kosztuje tam 0 , 85 zł . Ile pieniędzy zaoszczędzili państwo Kowalscy .?

10* 0,57zl = 5,7zl <-- tyle zaplacili za 10kg cebuli na rynku
10* 0,85zl = 8,5zl <--- tyle by zaplacili kupujac w sklepie

8,5 - 5,7 = 2,8zl <-- tyle pieniędzy zaoszczędzili
2 4 2
2010-03-04T18:21:35+01:00
10 x 0,57 =5,7 zł
10 x 0,85=8,5 zł
8,5 - 5,7 = 2,8-----zaoszczędzili pieniędzy
2 5 2