Odpowiedzi

2010-03-04T18:33:08+01:00
Cześnik jest porywczy,skory do gniewu i chciałoby się rzec że będąc bohaterem Fredry dlatego nazywa się Raptusiewicz
(przepisałam z zeszytu)
1 2 1
2010-03-04T18:33:59+01:00
Masz szczęscie bo ja to już przerabiałem i mam dobrze:

Cześnik Maciej Raptusiewicz- bochater główny, jego nazwisko pochodzi od słowa "raptus"- ktoś gwałtowny, porywczy, łatwo wybucha gniewem. Jest cześnikiem ziemskim (w dawnej Polsce cześnik kładł przed królem potrawy) i prawny opiekun swej bratanicy Klary, jest gwałtowny, porywczy, wybuchowy, łatwo go rozgniewać a wtedy staje się nieobliczalny


PowodzeniA
zyczę Piąteczki :D
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T18:39:40+01:00
Cześnik Raptusiewicz był starym kawalerem poszukującym majętnej żony. miał kuzynkę Klarę którą bardzo kochał lecz podstępem zamieszkał z nią na jednej ze stron zamku. Od lat był skłocony ze swoim ''sąsiadem'' Rejentem Milczkiem. Kłotnie min o mur graniczny dały powieści dużo humoru oraz ukazały ludzkie wady. Miał takze sługę Papkina ktory opowiadał mu niezwykłe historie. Cześnik był dość wysoki, miał siwe włosy , wzrok bardzo surowy i przeszywający. Jego spojrzenie było tak przenikliwe że wydawało się iż nie jest w stanie nikomu zaufać ani powieżyć tajemnicy. Doszukiwał się u ludzi wad.
Jego charakter budził wiele kontrowersji. Nieuprzejmy, surowy, podejżliwy... ukazano go jako istne przeciwieństwo Milczka. '' Ogień i woda '' Nie był w stanie spokojnie rozmawiać, był wybuchowy, wymachiwał rękami i miał bardzo donośny głos. [ milczek- mowil cicho i spokojnie ] Najbardziej zależało mu na znalezieniu żony która dała by mu posag który starczyłby na utzymanie domu oraz zadowolił jego najskrytsze potrzeby.

Moim zdaniem Czesnik był bardzo wybuchową postacią. Nadawał powieści dynamiczności i świeżości. Mieszanka tak różnych postaci jak Rejent, Czesnik i Papkin dała moim zdaniem wspaniały efekt. Ukazano tak ludzkie wady takie jak : chciwość, kłamstwo, egoizm. W moim życiu napewno nie chciałabym sie z spoktać z taką osobą. Jeśli jednak miałabym z nią stycznosć probowałabym wzbudzić w niej zaufanie oraz porozmawiać.


wybierz co ci sie podoba ; p