Odpowiedzi

2010-03-04T18:46:05+01:00
W drugiej połowie marca dowiemy się o decyzji Ludwika Dorna w sprawie kandydowania o fotel prezydencki RP. Obecnie potencjalny kandydat "nie zaprzecza, ani nie potwierdza" tej wiadomości.


Bardzo prawdopodobne jest, że kandydatem Polski Plus w wyborach prezydenckich może być Ludwik Dorn. Pytany w Poranku Radia TOK FM o program stwierdził, że "to będzie pewne zaskoczenie", ale dopiero "w połowie marca wrócimy do tego tematu" - dodaje.

Mimo niewielu informacji na ten temat polityk zdradził kilka szczegółów twierdząc, że "dość wojny plemiennej. Polska Plus jest gotowa na współpracę i dążenie do porozumienia i z PO i z PiS. A w niektórych kwestiach i z Lewicą".
  • Użytkownik Zadane
2010-03-04T20:39:41+01:00
1.Sąd Najwyższy Izraela przystąpił do rozpatrywania wniosku grupy intelektualistów o wpisywanie do rejestrów stanu cywilnego określenia "Izraelczyk" jako narodowości, w miejsce dotychczasowych: Żyd, Arab czy Rosjanin.
2.Wiceszef klubu PO Sławomir Nowak powiedział, że zarząd partii nie ukarał Janusza Palikota, ale podzielił zastrzeżenia i uwagi komisji prawyborczej dotyczące jego zachowania.
3.W czwartek od nowa ruszyła sprawa dyscyplinarna Elżbiety Janickiej, b. szefowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, obwinionej o utrudnianie śledztwa przeciw b. ministrowi sportu w rządzie PiS Tomaszowi Lipcowi. Powodem była zmiana składu sądu dyscyplinarnego.
4.Legalizacja Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys powinna być jednym z głównych warunków dalszej współpracy UE z Białorusią - taka rekomendacja znalazła się w projekcie raportu z zeszłotygodniowej misji eurodeputowanych w Mińsku, ogłoszonym w czwartek.
5.Niemiecka gmina Niederzimmern w Turyngii znalazła niekonwencjonalny sposób, by pozyskać środki na remont ulic po ciężkiej zimie: sprzedaje dziury w drogach. Nabywca dostaje tabliczkę np. ze swym nazwiskiem, która zostanie wmurowana w miejsce załatanej wyrwy.