1.Pewne gospodarstwo ma powierzchnie 3,2 ha.¾ jego powierzchni zajmuja uprawy rolne,a ⅓ upraw rolnych przeznaczono pod zasiew pszenicy.Oblicz na ilu metrach kwadratowych zasiano pszenice?
2.Kwadratowa dzialka ma powierzchnie 4 arow.oblicz ile siatki potrzeba na jej ogrodzenie?
3.Dzialka budowlana ma ksztalt prostokata o wymiarach 42 m ×23.5m.Oblicz jakie jest pole powierzchni tej dzialki?
4.Na planie w skali 1:300 000 odleglosc Rybnik-Zory wynosi 6,5cm.Oblicz rzeczywista odleglosc miedzy tymi miejscowosciami

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T18:42:33+01:00
1.Pewne gospodarstwo ma powierzchnie 3,2 ha.¾ jego powierzchni zajmuja uprawy rolne,a ⅓ upraw rolnych przeznaczono pod zasiew pszenicy.Oblicz na ilu metrach kwadratowych zasiano pszenice?

1h = 10000m2
3,2h = 32000m2

32000*3/4 = 24000m2 <--- tyle zajmuja uprawy rolne
24000: 3 = 8000m2 <--- na tylu metrach zasiano pszenice


2.Kwadratowa dzialka ma powierzchnie 4 arow.oblicz ile siatki potrzeba na jej ogrodzenie?

1ar = 100m2
4 ary = 400m2
Pp kwadrata = a^2
400m2 = a^2
a = 20m
20m*4 = 80m <-- tyle potrzeba siatki na ogrodzenie dzialki


3.Dzialka budowlana ma ksztalt prostokata o wymiarach 42 m ×23.5m.Oblicz jakie jest pole powierzchni tej dzialki?

42m * 23,5m = 987m2


4.Na planie w skali 1:300 000 odleglosc Rybnik-Zory wynosi 6,5cm.Oblicz rzeczywista odleglosc miedzy tymi miejscowosciami

6,5cm*300000 = 1950000cm = 19500m = 195km
1 5 1
2010-03-04T18:49:23+01:00
Zad 1:
3⅕×¾=2⅖ha
2⅖×⅓=12/5×⅓=⅘ha
⅘ha=0,8ha=8000m²
Wynik: 8000m²

Zad 2:
Obw: 4×4
Obw=16a
Wynik: 16a

Zad3:
P=42×23.5
P= 987m²
Wynik: 987m²

Zad4:
300000×6,5=1950000cm=19,5 km
Wynik: 19,5 km

:)
2010-03-04T19:02:08+01:00
3,2 / 4 = 0,8 0,8 x 3 = 2,4
2,4 / 3 = 0,8 - uprawa przenicy

pierwiastek z 400 = 20
20 x 4 = 80m siatki

42 m × 23.5m = 897m2

1:300 000 cm
1:3km
3 x 6,5 =19,5 długość trasy