Cennik
Wielkość opakowania Cena opakowania
1,5 kg 11 zł
4 kg 27,90 zł
15 kg 74, 40 zł

zad.1 O ile są tańsze 15 kg karmy w jednym opakowaniu od 15 kg tej karmy w opakowaniu 1,5 - kilogramowym ?

zad.2

skala 1 - 50 m
0 200m
I----I----I----I----I
Odległość na mapie między Łodzią , a kaliszem wynosi 3 cm . Jaka jest odległość w terenie między tymi skrzyżowaniami?

3

Odpowiedzi

2010-03-04T19:27:54+01:00
Zad.1
15:1,5=10 - ilość opakowań po 1,5kg
10*11=110zł - cena za 10 opakowań karmy po 1,5kg
74,40zł - cena opakowania 15 kg karmy
110-74,40=35,60zł - różnica ceny
Odp. 15 kg karmy w jednym opakowaniu jest tańsze od 15 kg tej karmy w opakowaniach po 1,5 kg o 36,60zł.

Zad.2
1cm - 50m
3cm - x

x=50*3=150m
Odp. Rzeczywista odległość wynosi 150m.
2010-03-04T19:30:37+01:00
1. 15kg w jednym = 74,40zł
15kg : 1,5kg = 10 opakowań
10 opakowań × 11zł = 110zł
110zł - 74,40zł = 35,60zł
Odpowiedź: 15 kg karmy w jednym opakowaniu jest tańsze o 35,60 złotych od 15kg po 1,5 w 10 opakowaniach.

2. 1cm = 50m
3cm × 50m = 150m
Odpowiedź: Rzeczywista odległość wynosi 150m

Mam nadzieję, że dobrze obliczyłam zadanie 2 ;)
2010-03-04T19:32:32+01:00
To musisz pomnożyć 11 razy 15 . to 74,40 odejmiesz od tego co wyjdzie