Odpowiedzi

2010-03-04T20:11:07+01:00
A) Za 35 dag. sera zapłaciłem 5,49 zł. Ile kosztuje 1kg. tego sera?
35dag-5,49
10dag-5,49≈1,57
100dag(1kg)-1,57*10=15,70 zł

b) za 0.3kg. szynki zapłaciłem 7,44 zł. Ile kosztuje 40dag. tej szynki?
0,3kg-7,44
0,1kg-7,44/3=2,48
0,4kg(40dag)-2,48*4=9,92zł
2010-03-04T20:12:38+01:00
0,35=5,49
1=x
0,35x=5,49/0,35
x=15,68

1 kg sera kosztuje 15,68 zl

30=7,44
40=x

30x=7,44*40/30
x=9,92

40 dag szynki kosztuje 9,92zl
2010-03-04T20:13:13+01:00
35 dag to 350g
1 kg to 1000g

35 g - 549 groszy
1000g - x groszy

1000 razy 549=35x
549000=35x
x=1560gr = 15 zl.60 gr

tak samo drugie