×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz list otwarty do dzieci ze szkoły nawołujący do tego, zeby nie wyrzucać chleba..

prosiłłabym tylko o bogate słownictwo..;*
z góry wielkie dzięki.[ obiecuję, ze wybiorę najlepszy list. ]
2

Odpowiedzi

2009-10-21T13:17:44+00:00
Drodzy koledzy, koleżanki!

Dotarła do mnie wiadomość o marnowaniu jedzenia, a przede wszystkim chleba. Pragne zwrócić się z tym problemem nie do dyrekcji, nauczycieli, ale do Was moi drodzy przyjaciele!
Chleb jest najważniejszym pokarmem w życiu! Bez niego nie przeżyjecie! Wiecie, że co trzy minuty w Afryce umiera dziecko? Bo nie ma chleba, wody... Wy macie! Wasi rodzice robią wam codziennie kanapki do szkoły, a wy je wyrzucacie do kosza. Jeśli nie możecie ich zjeść to odnieście do domu.. Tam może ktoś zje...Dacie zwierzaką!
Chleb to również znak Boży!
Zastanówcie się co robicie! Może nie warto?
Pozdrawiam Serdecznie!
Przewodniczący Szkoły
(podpis)

WrednaSkinka ;*
5 3 5
2009-10-21T13:29:25+00:00
Drodzy uczniowie! Kraków, dn.21.05.09r.

Piszę do was z ogromną prośbą, mam nadzieję, że w jakimś stopniu ją spełnicie. Chyba większość z was jest katolikami to znaczy że wierzycie w Boga, czyli za razem wierzycie w to, iż chleb jest ciałem Bożym. Ja wierzę, i dlatego właśnie zwracam się do was z prośbą o szanowanie chleba, o szanowanie ciała Chrystusa.
W dzisiejszych czasach, niektóre dzieci są bardzo wybredne, nie znają wartości pieniądza oraz szacunku, nie mówię, że każde was takie jest, ale znam dzieci, które właśnie tak się zachowują. Pomyślcie o tym, że dzieci w innych krajach nie mają co jesć! Nawet w Posce zdarzają się takie sytuacje. Wyrzucając chleb zastanówcie się najpierw na tym, pomyślcie o głodnych ludziach i zwierzętach oraz o tym, że nie szanujecie ciała Chrystusa, pracy swoich rodziców, którzy musieli zarobić na jedzenie dla was, pomyślcie także o swoim zdrowiu, czy nie warto zjeść kanapki zamiast kolejnej paczki chipsów bądź hamburgera. Apeluję o przemyślenie tego listu i postanowienie poprawy!
Z poważaniem PAn IKSIŃSKi
7 3 7
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci