Odpowiedzi

2010-03-04T21:13:08+01:00
1.
4,20 * 0,75 = 3,15

2.
0,35 - 9,94
1 - x
x = 28,4
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T21:14:23+01:00
A.) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł.Ile kosztuje 0,75 kg bananów?
1 kg = 4,20
0,75 * 4,20 = 3,15
0,75 kg bananów kosztuje 3 zł i 15 groszy


b.) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?
0,35x = 9,94 /:0,35
x = 28,40
Kilogram szynki kosztuje 28 zł i 40 groszy
2 3 2
2010-03-04T21:15:10+01:00
A)
1 kg = 4,20 zł
0,75 kg = x zł
1*x = 4,20 * 0,75
x = 3,15 zł

b)
0,35 kg = 9,94 zł
1 kg = x zł
0,35 * x = 9,94 * 1
x = 28,4 zł
2 1 2