Zad.1 Za 1 3/4 kilograma gruszek zapłaciłem 9,802 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron? (prosze tez o obliczenia i odpowiedzi, a nie same odpowiedzi)
zad. 2 Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł.
Kilogram szynki kosztował 18,20 zł.
Ile kosztował kg sera?

2

Odpowiedzi

2010-03-04T22:17:27+01:00
Zad.1]
1¾=1,75kg

9,80zł:1,75=5,6zł kosztuje 1 kg winogron

zad,2]
szynka:
18,20×30dag=18,2×0,3kg=5,46zł

11,26-5,46=5,8zł= wartośc sera

⅖kg=0,4kg

5,80:0,4=14,50zł
1kg sera kosztuje 14,50 zł.
1 3 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-04T22:26:38+01:00
Zad 1

1 3/4 = 9,802

1 3/4 kg - 9,802 zł <- "na krzyż"
1 kg - x

x= 1*9,802 / 1 3/4 = 9,802 / 1 3/4 = 5,601

Odp. 5,601 zł