Odpowiedzi

2010-03-05T15:56:46+01:00
Wiatraki przetwarzają energię wiatru na kinetyczną. jest to ekologiczne (nie powstają żadne spaliny, itp.) i darmowe (nie płacimy za wiatr :D).

energia słoneczna - przetwarzanie energii słonecznej. jest wykorzystywana w bateriach słonecznych, panelach słonecznych, itp.

energia wodna - przetwarzanie najczęściej na energię elektryczną. elektrownie wodne buduje się w pobliżu rzek :)
4 3 4
2010-03-05T17:03:55+01:00
Ekogaz - mało znane (wśród zwykłych ludzi) źródło energii, wytwarzanie ekogazu polega na tym, że do komory wrzucamy odpady (różnego rodzaju np. to co zostanie z kukurydzy jak zabierzemy kolbę). I po pewnym czasie kiszonka stwarza metan, który jest później spalany.

Energia wiatrowa - musi wiać stały wiatr (np. równikowy). Nie powstają żadne spaliny :)

Energia wodna - elektrownie buduje się na rzekach. Gdzie turbiny wodne wytwarzają prąd cały czas.

Energia słoneczna - czyste na słocznione miejsca. Dużym plusem jest to, że każdy może sobie kupić panel słoneczny i wytwarzać prąd.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T17:36:49+01:00
Z czego pobiera się energie?
Pierwszym sposobem pobierania energii jest budowanie specjalnych ekologicznych elektrowni wodnych.Dzięki temu sposobowi można ograniczyć ilość tlenku węgla(4) emitowanego do atmosfery.Polega to na tym,że zamienia się energię spadku wody na elektryczną.Woda która jest do tego potrzebna nie jest zanieczyszczana,a poziom hałasu jest bardzo niski.Takie elektrownie wodne można podzielić na duże i małe.Te większe mogą osiągnąć moc do 12,6 GW a te mniejsze około 5 MW.

Drugim sposobem są specjalne wiatraki.Do produkcji energii używa się specjalnych turbin wiatrowych.Gdy wieje wiatr turbiny wiatrowe są napędzane przez wiatr co skutkuje wytworzeniem energii.Takie elektrownie są bardzo ekologicznym sposobem pobierania energii z otoczenie.Jeden taki wiatrak może mieć moc około 2 MW,ale zależy to od ich wielkości.

Trzecim sposobem są również ekologiczne elektrownie jądrowe.Polega na rozszczepieniu jąder atomów najczęściej uranu.Dzięki takiemu sposobowi pozyskiwania energii możemy jej wydobyć bardzo dużo.

Czwartym sposobem pozyskiwania energii są elektrownie cieplne.Elektrownia ta wykorzystuje ciepło do produkcji energii

Piątym sposobem są elektrownie słoneczne.Wykorzystują promieniowanie słoneczne do produkcji energii.Są dość nowoczesną formą pozyskiwania energii.