Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-05T22:04:47+01:00
Oceniając człowieka,nie możemy patrzeć na jego wygląd,a przynajmniej nie powinniśmy.Wartość każdego z nas tkwi w naszym wnętrzu.Nikogo nie powinno się oceniać pochopnie.
Jako pierwszy przykład można podać Napoleona Bonaparte.Często był wyśmiewany,ponieważ był niski,jednak te kpiny nie przeszkodziły mu,żeby stać się "wielkim" człowiekiem.Był przywódcą,który obmyślał bardzo dobre strategie wojenne.Wojsko słuchało jego rozkazów.Zawsze stawał na wysokości zadania i nie był tchórzem.
Drugim przykładem może być ,,Romeo i Julia" Bohaterowie tego dramatu zawsze się wspierali.Ta książka ukazuje,że nie ważne,jak kto wygląda lecz co czyni.Romeo i Julia kochali się takimi,jacy byli.Wiedzieli,że mogą na sobie polegać.
Trzecim przykładem na to,że nie szata zdobi człowieka jest ,,Katarynka".Pan Tomasz był osobą wartą uznania,ponieważ pomógł niewidomej dziewczynce z dobrego serca.Nie potrzebował nic w zamian.Czuł się szczęśliwy,że wreszcie mógł zrobić coś dla jej dobra.
Te przykłady ukazują nam,że w człowieku piękno tkwi wewnątrz.Życie każdego z nas jest dużo warte,jeśli potrafimy nim dobrze pokierować.

:)))
5 4 5