Odpowiedzi

2010-03-06T11:00:01+01:00

PE: represje na Białorusi to nie jest tylko problem Polski
PAP
2010-02-24, ostatnia aktualizacja 2010-02-24 21:40

Niemal wszyscy uczestnicy debaty w PE na temat Białorusi, przeprowadzonej w związku z represjami wobec działaczy mniejszości polskiej, zgodzili się w środę, że nie jest to problem wyłącznie Polski, ale całej UE, gdyż łamane są prawa człowieka.
1."To nie jest problem etniczny, tylko problem praw człowieka. Białoruś to nie jest sprawa polska. Ostatnie działania reżimu to krok wstecz. Musimy żądać, by władze Białorusi zaniechały brutalnych, policyjnych działań, i domagać się poszanowania praw mniejszości" - apelował w imieniu chadecji Gunnar Hoekmark.

Podobnie mówili inni europosłowie zabierający głos w imieniu swych frakcji politycznych - jak socjalista Kristian Vigenin, który złożył wyrazy solidarności represjonowanym Polakom na Białorusi. Apelował jednak o kontynuowanie - mimo wszytko - polityki dialogu z reżimem. "Mam nadzieję, że to przynosi jakieś efekty, ale wydarzenia ostatnich tygodni pokazują, że musimy być bardziej zaangażowani" - powiedział. Dodał, że Partnerstwo Wschodnie to za mało, by przeciągnąć Białoruś na stronę demokracji. Apelował o specjalną "mapę drogową" dla Białorusi.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T14:30:19+01:00
2 Marca:
- Przestępstwa i akty przemocy na tle rasistowskim nasiliły się w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich pięciu lat - twierdzi Europejska Komisja Przeciw Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) Rady Europy, w raporcie opublikowanym we wtorek w Strasburgu.
3 Marca: - Prezydenci Francji i Rosji - Nicolas Sarkozy i Dmitrij Miedwiediew ogłosili wspólnie we wtorek w Paryżu początek specjalnego cyklu imprez kulturalnych, czyli Roku Rosji we Francji. Obaj politycy otworzyli uroczyście wystawę w Luwrze poświęconą dawnej sztuce rosyjskiej.
4 Marca:
- Na rzymskim lotnisku Fiumicino uroczyście oddano do użytku w czwartek pierwszy we Włoszech skaner ciała. W wydarzeniu udział wzięło kilku ministrów. Na razie skaner funkcjonować będzie eksperymentalnie.
5 Marca:
- Prezydent Rumunii Traian Basescu oświadczył w piątek, że w ramach nowego projektu amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie jego kraj przyjmie trzy baterie rakiet po osiem wyrzutni pocisków każda.
6 Marca:
Ambasador spotkał sie z ambasadorem polski w USA
7 Marca:
-została odkryta kometa Kohoutka
8 Marca :
-Partia Baas przejęła władzę w Syrii.
DAJ NAJ PLIS...

1 5 1