Spędzasz wakacje u krewnych na wsi.Napisz pocztówkę do swojego anglojęzycznego kolegi,w której:
-podasz,gdzie jesteś
-poinformujesz,dlaczego wyjechałeś na wieś
-wymienisz przynajmniej jedną zaletę życia na wsi
-poinformujesz o terminie swojego powrotu do domu

Prosze zeby obok był tekst po polsku zebym wiedział o co chodzi z góry dzieki :)

3

Odpowiedzi

2010-03-06T13:01:27+01:00
Cześć Adam.
Jestem w Szymonkowie . Pomagam cioci opiekować sie dzieckiem. Tutaj jest bardzo fajnie. Ciepłe powietrze i dużo moejsca do zabaw. Wracam w piatek.
Ania

Hi Adam. I'm in Szymonkow. I help my aunt take care of the child. Here is very good. Warm air and a lot place to play. I will be back on Friday.
Ania
2010-03-06T13:05:39+01:00
Hi, Jack

Two days ago I went to my relatives living on a farm and I think this is a great place for my stay. I left, because I wanted to spend my holidays in a quiet place and I wanted to help my relatives in turning out the cattle. I like this cottage very much, because birds are singing all the time. I will come back tomorrow at 10 am.

Love, XYZ


Dwa dni temu wyjechałem do krewnych na farmę. Uważam ją za wspaniałe miejsce pobytu. Wyjechałem, ponieważ chciałem spędzić wakacje w cichym miejscu i pomóc krewnym w wyprowadzaniu bydła. Bardzo lubię wieś, ponieważ cały czas śpiewają ptaki. Wracam jutro o 10 rano.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T13:15:44+01:00
Po polsku to brzmi tak:

Cześć Bolo!

Jestem u krewnych na wsi, spędzę tu troche wakacji. Pewnie się zastanawiasz dlaczego akurat na wieś.. Otóż na wsiach jest świetne powietrze, gdy wstaje rano i wychodzę zaczerpnąć świerzego powietrza czuję się jak w raju, to jest właśnie w tym najlepsze. Wracam za około 2 tygodnie, mam nadzieję że napiszesz mi jak spędzasz wakacje.

Do zobaczenia w krótce!

Michał.
Po angielsku tak:

Hi Bolo!

I'm with relatives in the countryside, I spend a little holiday here. You may be wondering just why the village .. Well, in the countryside is a great air rises in the morning when I go out and breathe the air fresh I feel like in paradise, this is in the best. I'll be back in about 2 weeks, I hope you write me how you spend your holiday.

See you soon!

Michael.
1 5 1