Uzupełnij zdania, wykonując rachunki za pomocą kalkulatora.
a)Skoro 0,4m* śniegu waży 50kg., więc 1m* śniegu waży.......kg.
< * -3 >
b)Skoro 2,5 kg. kiwi kosztuje 17.50zł, więc 1kg. kiwi kosztuje...zł.
c)Skoro przez 2h i 45' Hubert przeczytał 88str. ksiażki, więc przez jedną godzine czytał średnio ..........strony.

Na dzisiaj!!!!!

1

Odpowiedzi

2009-10-21T18:03:55+02:00
A) 40cm=50kg
100cm=x
x=125 kg

b) 2.5kg=17,50zl
1kg=x
x=7 zl

c) 165min=88str
60min=x
x=32

(proporcje xD)