Odpowiedzi

2010-03-06T16:49:38+01:00
Załóżmy, że na początku miesiąca 1 kg gruszek kosztował 3zł, jeden kg jabłek również.

3zł × 38% = 1,14zł
3zł - 1,14zł = 1,86

3zł × 20% = 0,6zł
3zł - 0,6zł = 2,4zł
2,4zł × 20% = 0,48zł
2,4zł - 0,48zł = 1,92zł

Odpowiedź: Po zmianach gruszki są tańsze o 6 groszy, gdyż cenę jabłek dwukrotnie obniżono więc 20% z 3 zł i 20% z 2,4zł.
9 4 9