Odpowiedzi

2010-03-06T17:31:16+01:00
Ciało pajęczaka zbudowane jest z dwóch zasadniczych części- głowotułowia ( w jego skład wchodzi połączona głowa i tułów) oraz odwłoka zawierającego narządy trawienne i rozrodcze.
Pajęczaki posiadają 6 par odnóży, dwie pierwsze pary przekształcone są w szczękoczułki ( służących do przekłuwania ofiary, obrony oraz do kopania nor w ziemi) i nogogłaszczki ( służą do orientacji w terenie, , odżywiania się i magazynowania nasienia), pozostałe 4 pary na głowotułowiu są odnóżami krocznymi (lokomocyjnymi). Ciało pajęczaka pokryte jest chitynowym oskórkiem.Wszystkie pajęczaki (poza roztoczami) mają oczy umiejscowione na górnej części głowotułowia. Narządem wymiany gazowej są płucotchawki. Płucotchawka składa się z komory, do której prowadzi przetchlinka. Wewnątrz komory rozmieszczone są równoległe, silnie unaczynione płytki. Powietrze, przechodząc przez przestrzenie między płytkowe, oddaje tlen, a zabiera dwutlenek węgla i usuwa go z organizmu. U pajęczaków występuje otwarty układ krwionośny. Wydalanie odbywa się przez tzw. gruczoł biodrowy. Pajęczaki są rozdzielnopłciowe, przechodzą rozwój prosty z wyjątkiem roztoczy, u których występują stadia larwalne. Mocno zaznaczony jest dymorfizm płciowy, w niektórych przypadkach występuje kanibalizm, polegający na tym, że samiec (mniejszy od samicy) po zapłodnieniu pada jej ofiarą. Układ nerwowy stanowi zwój podprzełykowy, od którego odchodzą dwa pnie nerwowe.
2010-03-06T17:39:03+01:00
-Pajęczaki żyją głównie na lądzie.
-Są drapieżnikami lub pasożytami.
-Ich ciała składają się z głowotułowia i odwłoka.
-Mają po kilka par oczu o prostej budowie.
-Mają 4 pary odnóży krocznych
-żyją na lądzie i w wodach słodkich
-oddychają płucami
-odżywiają się drapieżnikami i pasożytami
niszczą wiele gatunków owadów szkodliwych
-wywołują choroby
-regulują liczebność zwierząt
-stanowią alergeny kurzu domowego
-niszczą drzewa, krzewy i inne uprawy
  • Użytkownik Zadane
2010-03-06T18:12:52+01:00
Ciało: sklada się z głowotułowia i odwłoka.Na przodzie głowy znajdują się proste pojedyncze oczy,najczęściej 4 pary.Mają 2 pary odnóży gębowych i 4 pary odnóży krocznych.Pajęczaki są drapiezne.Napadają na swoje ofiary i wysysają z nich płyn ciała /najpierw naszonczaja je swymi sokami trawiennymi /.
Układ krwionośny-otwarty
Układ oddechowy-płucotchawki,tchawki /niektóre oddychają całą powierzchnia ciała /
Układ pokarmowy-otwór gębowy,gardziel,przełyk,żołądek ssący jelito środkowe,gruczoł trzustkowy-wątrobowy,jelito tylne,odbyt
Pajęczaki są zwierzętami rozdzielnopłciowymi,rozmnażaja się płciowo.