Trzeba mi napisać recenzję filmu ,,Syzyfowe Prace'' Pawła Komorowskiego. Wystarczy samo rozwinięcie. Wstęp już napisałam, a o zakończenie też się postaram. Bardzo bym prosiła nie brać z internetu, tylko w ostateczności. Bardzo proszę o pomoc. Zadanie potrzebne na poniedziałek. ;-]

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-06T18:06:27+01:00
Dnia 15 listopada 2005 roku wraz z klasa IIIc w sali informatycznej oglądałam adaptację filmowa "Syzyfowych Prac" w reżyserii Pawła Komorowskiego. Ekranizacja jest produkcji polskiej. Zdjęcia do filmu stworzył Wiesław Zdort, muzykę skomponował Jerzy Matuszkiewicz. W rolach głównych wystapili: Alicja Bachleda- Curuś (A. Stogowska), Łukasz Garlicki ( M. Borowicz), Bartek Kasprzykowski (A. Radek). Głównym wątkiem ekranizacji jest rusyfikacja młodzieży polskiej. Reżyser pomija moment przybycia małego Borowicza do szkoły elementarnej w Owczarach, tak więc akcja zaczyna się w Klerykowie, gdy syn właściciela Gawronek idzie do klasy piątej tamtejszego Gimnazjum.

Aktorzy prawidlowo odgrywaja swoje role glownych bohaterow ksiazki. Na uwage zasluguje kreacja aktorska Bartka Kasprzykowskiego, który znakomicie stworzyl postać Anrzeja Radka. Rezyser jednak zabardzo skupil sie na relacjach pomiedzy Stogowska i Borowiczem. Zostalo dodanych zbyt wiele watkow, które nie byly istotne dla sprawy. W odbiorze dziela i prawidlowej jego interpretacji ważna funkcje pelnilo tlo muzyczne. Podkreslalo ono przezycia bohatero, tragizm sytuacji, napiecie.

Sadze jednak, ze adaptacja filmowa "Syzyfowych prac" obroni sie przed ostrymi slowami krytyki i otrzyma równie wysokie recenzje od profesjonalistow.


Wybiesz sobie to co ci pasuje:D