Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-04-16T21:04:38+02:00
Każdy człowiek ma potrzebę wędrowania, ale tak naprawdę nie wiemy co jest takiego w podróżowaniu, że każdy chce gdzieś wyjechać. Jednak dzięki wędrówce poznajemy świat a z czasem mamy własna opinię na temat tego co nas otacza.
W mojej pracy będę próbował udowodnić słuszność stwierdzenia, że podróżowanie pozwala odkryć prawdę o sobie i innych.
Pierwszym argumentem, który potwierdza słuszność tego stwierdzenia jest to, że dzięki podróżom możemy poznać innych ludzi i ich zwyczaje, czasami bywa tak, że nowo poznani ludzie stają się dla nas bardzo ważni i mamy do nich duże zaufanie, jak było w przypadku Robinsona Crusoe i Pientaszka.
Kolejnym argumentem może być to, iż podróże pozwalają sprawdzić nam jak potrafimy poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Robinson, mieszkając samotnie na wyspie przekonał się, że potrafi poradzić sobie w skrajnych warunkach, kiedy nie ma co zjeść i co spać. Bohater potrafił zbudować sobie chatkę, założyć plantację i hodować zwierzęta.
Innym argumentem może być to, że kiedy jesteśmy przez długi czas poza domem przekonujemy się jak duże znaczenie ma dla nas ojczyzna. Podobnie jak rozbitek, dopiero gdy tracimy to co mamy, przekonujemy się jaką to miało dla nas wartość.
Mam nadzieję, że w swojej pracy udowodniłem, że stwierdzenie podróżowanie pozwala odkryc nam prawdę o sobie i innych, jest słuszne.
8 4 8