Supermarket sprzedając jabłka w cenie 3zł za kg,sprzedawał dziennie 400kg.Zauważono,że przy obniżce ceny o 10gr,sprzedaż rośnie o 100kg.Supermarket kupuje jabłka od sadownika po 1,20 za kg.Inne koszty (magazynowanie itp.) przypadające na 1kg jabłek wynoszą 20gr.Przy jakiej cenie jabłek dzienna sprzedaż przyniesie największy zysk ?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-04-16T22:09:34+02:00
Koszty supermarketu za 1kg= 1,2+0,2=1,4zł

cena po 3 zł (zyski <400kg dziennie>)
3*400-(1,4*400)=640

cena po 2,9 (zyski <500kg dziennie>)
2,9*500-(1,4*500)=750

zyski będą większe po tańszej cenie
1 1 1