Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T08:18:57+01:00
Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

2/5 x + 0,3y = 11,26
y=18,2

2/5x + 0,3*18,2 = 11,26

2/5x = 11,26 - 5,46

2/5x = 5,8

x= 14,5 zł