Odpowiedzi

2010-03-07T08:35:49+01:00
4 kg po 4,5 kosztuja 4,5 * 4 = 18zł

Cena cukierkow tanszych o 20% od tych za 4,50 to:
4,50 - 20%*4,5 = 4,5 - 0,2*4,5 = 4,5 - 0,9 = 3,6zł

Za 18zł można kupić cukierków po 3,6zł:
18:3,6 = 5kg

Odp.Można by kupić 5 kg tańszych cukierków.

Licze na najlepsze:).
71 4 71