Odpowiedzi

2010-03-07T13:31:00+01:00
X - parasol
y - para kaloszy
2y - 2 pary kaloszy

x + 2y = 66
x = 34
34 + 2y = 66
2y = 32
y = 16
2010-03-07T13:31:33+01:00
66 zł - 34 zł = 32 zł -2 pary kaloszy
32 zł : 2 = 16 zł - 1 para kaloszy
odp.: jedna para kosztowała 16 złotych .

pozdrawiam: betiixdd
1 5 1
2010-03-07T13:32:38+01:00
X - parasol
y - 1 pra koloszy

x + 2y = 66 zł
x = 34 zł

66-34= 32 zł
2y = 32 zł | /2
y = 16

Odp.: Jedna pra kaloszy kosztowała 16 zł , a dwie pary koloszy 32 zł