Oblicz miesieczne koszty przesiebiorstwa przy wielkosci produkcji wynoszacej 2.400 sztuk wyrobow i przy zalozeniach:
-miesieczne place kierownictwa i administracji.5000zl.
-roczny koszt amortyzacji ,maszyn i urządzeń 2000zl.
-roczny koszt konserwacji maszyn 800zl.
-koszt produkcji jednego wyrobu :surowiec 60zlotych,energia 5zl,placa robotnika 10zlotych.
Na koniec sumujemy wszystko

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T15:27:28+01:00
Trzeba wszystko przeliczyc na koszt roczyn a poznie na miesiace; wielk.pro. mie.=2400szt x12 mies.=28800szt płace miesieczne 5000x12mies.=60000zł roczny koszt amortyz . =2000zł roczny koszt konserw.= 800zł koszt prod. jednego wyrobu 75 złx28800szt=2.160.000zł TO sa koszty roczne. teraz wszystko dzielimy na 12 czyli ; koszt prod. 2160.000zł:12 = 180.000zł płace60.000zł;12=5.000zł amortyzacja 2.000:12 =166,66 zł konserwacja 800:12= 66,66zł wiec koszt miesieczny dodajemy do siebie wszystko i daje nam wynik 185.233,32zł