Wędliny Nabiał Warzywa
śląska 15zł twaróg chudy 6,50zł marchew 1,20zł
biała 13zł twaróg tłusty 8zł pietruszka 1,50zł
szynka 24zł ser gouda 12zł ziemniaki 0,60zł
kabanos 22zł ser edam 14zł pomidory 3,50zł
1.W tabeli podano ceny produktów za 1 kg.Oblicz,ile kosztuje:
a)0,8kg białej kiełbasy
b)45dag sera gouda
c)10,5dag szynki
d)ćwierć kilograma twarogu chudego
e)35dag sera edam i kilogram pomidorów
f)85dag twarogu tłustego i kilogram szynki
g)trzy i pół kilograma ziemniaków i kilogram marchwi

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T19:13:19+01:00
A)13zl-1kg
x zł-0,8kg
13*0,8
x=_______________ = 10,4
1
odp. 10zł 40gr

b) 1kg-100dag

12zł-100dag
x zł- 45 dag
12*45
x=_____________ = 5,4
100
odp. 5zł 40gr

c)24zł-100dag
xzł- 10,5dag
14*10,5
x=____________=1,47
100
odp. 1zł 47 gr

d) 6,5zł- 100dag
xzł- 25 dag
6,5 * 25
x=_____________=1,6
100
odp. 1zł 60gr

reszta przykładów tak samo ; ) mam nadzieję że pomogłam
2010-03-07T19:15:51+01:00
1.
a) 1kg- 13zł
0.8kg-x

x=0,8*13/1=10,4zl

b)45dag=0,45kg
1kg -12zl
0,45kg-x

x=0,45*12/1=5,40zl

c) 100dag-24zl
10,5dag-x

x=10,5*24/100= 2,52zl

d) 1kg -6.50
o.25kg-x

x=0,25*6,50/1=1,63zl

e)100dag-16 zl
35dag- x

x=35*16/100=5,60zl
Koszt: 5,60+3,50=9,10zl

f) 1kg-8zl
0,80kg-x

x=0,80*8/1=6,4zl
Koszt:6,4+24=30,40zl

g) 1kg-0,60zl
3,5kg-x

x=0,60*3,5/1=2,1zl
Koszt: 2,10+1,20=3,30zl

Proszę bardzo :)