Odpowiedzi

2010-03-07T19:11:06+01:00
1 kg szynki kosztuje 24,50 zł.Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?

1 kg = 100 dag

20 dag = x
100 dag = 24,50

20/100=2/24,50 => 20*24,50/100=x => x=4,90
20 dag kosztuje 4,90 zł.
17 3 17
2010-03-07T19:11:42+01:00
1 kg szynki kosztuje 24,50 zł.Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?


20dag = 0,2kg
1kg = 24,50

24,50 * 0,2 = 4,90zł

ODP. 20dag SZYNKI KOSZTUJE 4,90zł!

POZDRAWIAM :)
30 4 30
to jest lepsze od pierwszego
thx jutro ma kart z tego
2010-03-07T19:12:14+01:00
1 kg = 100 dag
100 dag = 24,5 / 5
20 dag = x

20 dag = 4,9
x = 4.9 zł
8 3 8