1. Wybierając się na wycieczkę Marcin kupił 0,6 kg jabłek po 2,35 zł za kg, 1,25 kg gruszek po 3,40 zł za kg i 0,8 kg mandarynek
a) Ile ważyły zakupy?
b) Ile kosztowały kupione jabłka i gruszki?
c) Ile kosztuje kg mandarynek jeśli Marcin zapłacił łącznie za zakupy 9,54 zł?
2.a) za 0,35 kg sera trzeba zapłacić 5,46 zł. Ile kosztuje 1 kg sera?
b) za 0,3 kg szynki trzeba zapłacić 7,44 zł. Ile kosztuje 0,4 kg szynki?

Proszę z obliczeniami ;]

3

Odpowiedzi

2010-03-07T19:44:26+01:00
0,6+1,25+0,8=2,65 kg - waga zakupów

2010-03-07T19:48:31+01:00
1.
a)0,6 + 1,25+0,8 = 2,65kg
b)2,35 : 10 = 0,235 0,235 x 6 =1,41
3,40 : 4 = 0,85 3,40 + 0,85= 4,25 4,25 + 1,41=5,66
c)9,54-5,66=3,88 3,88:8 =0,485 0,485x10=4,85
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T19:52:33+01:00
1.
a)0,6kg+1,25kg+0,8kg=2,65kg
b)jabłka: 1kg- 2,35zl
0,6kg-x zl
x=0,6*2,35/1=1,41zl
gruszki: 1kg-3,40zl
1,25kg-x zl

x=1,25*3,40/1=4,25zl

1,41+4,25=5,66zl
c)9,54-5,66=3,88zl

0,8kg-3,88zl
1kg - x

x=3,88/0,8=4,85zl
Odp. Kilogram mandarynek kosztuje 4,85zl

2.
a) 0,35kg-5,46
1kg-x

x=5,46/0,35=15,6zl

b)0,3kg-7,44 zl
0,4kg- x

x=0,4*7,44/0,3=9,92zl