Opisz świnkę morską łącząc ze sobą podane zdania. Aby uniknąć powtórzeń, zastosuj zaimki i synonimy.

- Świnka morska nazywa się Ofelia.
- Świnka morska ma 2 lata.
- Świnka morska ma lśniące futerko o kolorze brązowo-biało-czarnym.
- Sierść świnki morskiej jest niezbyt długa.
- Rozetki na futerku dodają śwince figlarny wygląd.
- Świnka morska jest przyjacielska i ma łagodne usposobienie.
- Świnka morska reaguje radosnym popiskiwaniem na głos i kroki opiekuna.
- Świnka morska lubi być głaskana i noszona na rękach.
- Świnka morska jest bardzo łakoma - najchętniej zjada świeżą trawę.
- Świnka morska musi ścierać sobie zęby o kawałek suchego chleba.
- Świnka morska czasem hałasuje nocą, uderzając suchym chlebem o ściankę akwarium.
- Świnka morska potrafi się szybko poruszać, ale nie jest zbyt zwinna.
- Ze świnką morska można nie tylko nawiązać kontakt, lecz także się zaprzyjaźnić.

3

Odpowiedzi

2010-03-07T21:11:48+01:00
Moja świnka morska nazywa się Ofelia i ma 2 lata. Choć nie jest zbyt długa to ma lśniące futerko o kolorze brązowo-biało-czarnym.
Rozetki na futerku dodają śwince figlarny wygląd. Jest ona przyjacielska i łagodnie uosobiona. Ofelia reaguje radosnym popiskiwaniem na głos i kroki opiekuna, lubi być głaskana i noszona na rękach. Jest bardzo łakoma - najchętniej zjada świeżą trawę, a ząbki musi ścierać sobie zęby o kawałek suchego chleba. Czasem hałasuje nocą, uderzając nim o ściankę akwarium. Potrafi się szybko poruszać, ale nie jest zbyt zwinna. Ze świnką morska można nie tylko nawiązać kontakt, lecz także się zaprzyjaźnić.
15 3 15
2010-03-07T21:13:04+01:00
Świnka morska nazywa się Ofelia. Ma dwa lata. Jej lśniące futerko ma kolor brązowo-biało-czarny, a rozetki na nim dodają zwierzęciu figlarny wygląd. Sierść świnki jest niezbyt długa.
Gryzoń jest przyjacielski i ma łagodne usposobienie, lubi być głaskany i noszony na rękach. Radosnym popiskiwaniem reaguje na głos i kroki opiekuna. Zwierzątko lub być głaskane i noszone na rękach. Jest też bardzo łakome - najchętniej zjada świeżą trawę. Świnka morska musi ścierać sobie zęby o kawałek suchego chleba, którym czasem uderza o ściankę akwarium, hałasując w nocy.
Gryzoń ten potrafi szybko się poruszać, ale nie jest zbyt zwinny. Można z nim nie tylko nawiązać kontakt, lecz także się zaprzyjaźnić.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T21:21:08+01:00
Świnek morskich na świecie jest dużo. Każda ma swoje imię, inny charakter, usposobienie, wygląd. Moja ma na imię Ofelia. Ma 2 lata, więc jest stosunkowo młoda, gdyż zwierzęta te dożywają do dziesięciu lub nawet dwunastu lat. Futerko brązowo-biało-czarne z rozetkami nadają jej figlarny wygląd. Sierść dosyć krótka. Ofelia jest bardzo przyjacielska, lubi być głaskana i noszona na rękach. Zawsze gdy idę słyszę jak radośnie popiskuje w swojej klatce. Jest lekko grubiutka, przez co nie jest już taka zwinna jak kiedyś, lecz porusza się dosyć szybko. Ulubionym jej pokarmem jest świeża trawa. Jak każda świnka morska ma w swoim akwarium kawałek suchego chleba na którym musi ścierać sobie zęby. Czasem denerwuje mnie to, bo przeważnie robi to w nocy, a suche pieczywo uderzając o klatkę niesie się po pokoju co bardzo przeszkadza w spaniu. Można z nią nie tylko nawiązać kontakt, ale i zaprzyjaźnić.

Proszę :).

Pozdrawiam, Rishi.
9 2 9