Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-07T23:05:24+01:00
Całe życie człowieka jest karierą. Albo idziemy do niej po trupach albo potykając się po kamieniach upadamy, podnosimy się i znów upadamy. Jedno jest pewne, wszyscy spotkamy się na końcu tej drogi z karierą pod pachą, albo bagażem ciężkich i przykrych doświadczeń.
Zofia Nałkowska ukazuje nam bardzo obrazowo życie takich ludzi w swojej książce „granica” .
Ziembowicz główny bohater tej powieści to przykład, młodzieńczego buntu, szlachetnego, lecz zbyt romantycznego. Żeby dać wyraz tego buntu, podjął naukę, aby umożliwić sobie awans. To z kolei miało udowodnić postawę bohatera wobec dorosłego życia.
Stało się inaczej. Okazuje się, że jest to człowiek wypaczony moralnie. Uwikłał się w romans którego skutkiem była ciąża. Porzuca biedną dziewczynę obawiając się skandalu. W życiu służbowym też mu się nie układa.. Związek małżeński jaki zawarł, miał mu przynieść stabilizację życiową, lecz na początku tej drogi był już na przegranej Można powiedzieć że same klęski.
Gdzie szukać prawdy o człowieku? Czy można jednym zdaniem na to pytanie odpowiedzieć?
Zofia Nałkowska ukazała kilka prawd o człowieku. Zmienia się on w zależności od sytuacji, ludzi, obyczajów i warunków. Daje sobą manipulować, nie potrafi odnaleźć się w skrajnych przypadkach ,których końcem jest niechlubna śmierć.
A kończąc. myślę że ile jest istnień ludzkich, tyle jest interpretacji o skomplikowanym wnętrzu każdego człowieka.
4 3 4