Odpowiedzi

2010-03-08T14:22:57+01:00
1 3/4x=9,80
7/4x=9 4/5
7/4x=49/5 |*4/7
x=28/5=5 4/5=5,8

Odp: Kilogram kosztuje 5,80 zł.
  • Użytkownik Zadane
2010-03-08T14:24:37+01:00
1¾ kg= 7/4 kg

9,8 zł÷ 7= 1,4 zł

1,4 zł× 4= 5,6 zł

Odp: Kilogram kosztuje 5,6 zł.

myślę że pomogłem
liczę na naj