Odpowiedzi

2010-03-08T14:39:52+01:00
0,3kg*18,20=5,46zł - koszt szynki
11,26-5,46=5,8zł - koszt sera
5,8:0,4=14,5zł/kg

Odp. Kilogram sera kosztował 14,50zł.
3 5 3
2010-03-08T14:41:20+01:00
1kg szynki -18,20zł
30dag - 18,20 × 0,30 = 5,46zł
11,26zł - 5,46zł = 5,80zł
5,80zł ÷ 2,5kg = 2,32zł
Kilogram sera kosztował 2,32zł
1 1 1