Tomek kupił 2 czekolady mleczne po 2zł 20gr każdą i 5 wafli kakaowych w cenie 95 groszy za sztuke. pod punkt a jle kosztowały zakupy tomka? pod punkt b Oblicz ,ile reszty otrzymałtomek ,jeżeli zapłacił dzieciencio złotowy banknotem

2

Odpowiedzi

2010-03-08T15:42:59+01:00
2×220=440gr=4.40zł
5×95=475gr=4.75zł
a) 4.75zł+4.40zł=9.15zł
b) 10zł-9.15zł=85gr
4 4 4
2010-03-08T15:43:11+01:00
2,20 zł x 2=4,40 zł - koszt zakupu dwóch czekolad
0,95 zł x 5 = 4,75 - koszt zakupu pięciu wafli
4,40 zł + 4,75 zł = 9,15 zł - tyle kosztowały Tomka zakupy
10 zł - 9,15 zł - 0,85 zł - tyle reszty otrzymał
2 5 2