Pan Malinowski prowadzacy kiosk warzywny zamówił w hurtowni 150 kg bananów w cenie po 1,8 zł.Na skutek złego transportu 0.25 zakupionego towaru uległa zniszczeniu.Czy pan Malinowski zyskał,czy stracił na tej transakcji,jeżeli pozostałe banany sprzedał w cenie 2,2 zł

2

Odpowiedzi

2010-03-08T16:05:22+01:00
Pan Malinowski stracił na tej transakcji.
2010-03-08T16:07:08+01:00
150 kg*1,8 zł= 270zł - tyle zapłacił z towar
0,25 z 150
150 / 4 = 37,5
150 - 37,5 = 112.5
112.5 * 2,20 = 247,5
Koszt bananów - 247,5zł
Pan malinowski stracił