Odpowiedzi

2010-03-08T16:16:19+01:00
Za 2 kg. cukierków i jeden baton zapłacono 23,65 zł. Baton kosztował 1,15 zł . Ile kosztuje 0,70 kg. cukierków ?

2kg cukierków kosztują 23,65-1,15=22,40 zł
0,7kg cukierków kosztuje x

2/0,7=22,4/x => x=22,4*0,7/2 => x=7,84 zł

0,7kg cukierków kosztuje 7,84 zł
  • Użytkownik Zadane
2010-03-08T16:19:42+01:00
23,65 zł-1,15 zł =22,5zł

2kg kosztuje 22,5
1kg kosztuje 11,25
0,5 kg kosztuje 5,62
0,1kg kosztuje 1,12zł

więc:0,5 kg kosztuje 5,62+0,1kg kosztuje 1,12zł*2=7,86 zł

Odp:0,70 kg cukierków kosztuje 7,86 zł