Odpowiedzi

2010-03-08T16:44:06+01:00
3,5kg- 23,80zl
2 kg-2*6,8=13,6zł

23,80:3,5=6,8

6,8 kosztuje jeden kg mandarynek

odp: 13,6 zł trzeba zapłacić za mandarynki

plisss daj mi naj :)
2 5 2
2010-03-08T16:44:10+01:00
3,5 kg - 23,80 zł
2 kg - x

na krzyż
3,5x = 23,8 × 2
3,5x = 47,6 /:3,5
x = 13,6

Odp. Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,60 zł
3 2 3
2010-03-08T16:44:38+01:00
23,80 : 3,5= 6,8
6,8*2=13,6
za 2 kg trzeba zapłacić 13, 6 zł
1 5 1