Odpowiedzi

2010-03-08T17:40:28+01:00
Gruszki-5,40
jabłka-2/3 x 5,40= 3,60

(3/4 x 5,40) + (1/2 x 3,60)= 4,05 + 1,8 = 5,85

Odp.: zapłacono 5,85zł
2010-03-08T17:43:12+01:00
1kg - 5,40zł
3/4 - x zł
i teraz krzyżakiem rozwiązujesz:
x=(0,75 * 5,40)/1= 4,05zł cena za gruszki

2/3 * 5,40zł= 0,67 * 5,40zł= 3,62 zł tyle kosztuje kilogram jabłek

x= 1,5 * 3,62 /1= 5,43 zł cena za jabłka

4,05zł+5,43zł=9,48zł
2010-03-08T17:48:50+01:00
1 kg gruszek-100%
3/4 kg gruszek-75%

100%-5,40
75%-x
x=5,40*75/100=4,05

cena 3/4kg gruszek 4,05

3/3-5,40
2/3-x

54/10*2/3=54/15=3,60

cena kg jabłek 3,60
cena 1,5 kg jabłek 5,40


Razem zakupy : 4,05+5,40=9,45