Odpowiedzi

2010-03-08T17:42:50+01:00
A)
35dag= 0.35 kg

0.35kg= 5.46zł
1kg=x
Musimy wyliczyć x , układamy równanie:
x= 1kg×5.46zł ÷ 0.35kg
x=15.60 zł
Ile kosztuje 1 kg tego sera?
Odp. 1kg sera kosztuje 15.60 zł

b)
0,3 kg= 30 dag

30dag= 7,44zł
40dag= x

Tak jak w punkcie a) musimy ułożyć równanie i wyliczyć x
x= 40dag × 7.44zł ÷ 30 dag
x= 9.92 zł

Ile kosztuje 40 dag tej szynki?
Odp. Jej cena to 9.92 zł za 40 dag.
1 5 1
2010-03-08T17:44:43+01:00
A) 1kg = 100dag
35dag→5,46 zł
100dag →x zł
(100*5.46):35 = 546/35 =15,6
Odp. 1 kg tego sera kosztuje 15zł i 60 gr

b) 0,3kg = 30 dag
30dag → 7,44zł
40 dag → x zł
(40*7,44):30= (4*7,44):3=29,76/3= 9,92
Odp 40 dag tej szynki kosztuje 9zł i 92gr
Myślę że dobrze ;P
2010-03-08T17:57:01+01:00
A)
35dag=0,35kg

0,35kg→5,46zł
1kg→x

x=15,60zł

b)40dag=0,4kg

0,3kg→7,44zł
0,4kg→x

x=9,92