Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T19:21:33+01:00
ZAD. 1
1kg = 100dag

45dag = 2,25zł |/45
1dag = 0,05zł |*100
1kg = 5zł

ZAD. 2
x - zeszyt
y - ołówek

x + y = 2,75zł
x = y + 0,95zł

y + 0,95 + y = 2,75
2y = 1,8
y = 0,9

x + y = 2,75
x + 0,9 = 2,75
x = 1,85

x = 1,85zł
y = 0,9zł

Odp. Ołówek kosztuje 90gr, a zeszyt 1,85zł
2 3 2
2010-03-08T19:23:15+01:00
1)
2,25 / 0,45 = 0,5
1 dag kosztuje 5 groszy
100 dag = 0,5*100= 5 zł
Odp: 1 kg kosztuje 5 złotych.
2)
2,75-0,95=1,80
Odp: Zeszyt kosztuje 1,80 zł a ołówek 95 groszy.
1 5 1
2010-03-08T19:31:31+01:00
1.
45dag = 0,45kg

2,25:0,45 = 225:45 = 5zł-cena za 1kg

2.
2,75 - 0,95= 1,8
1,8 : 2 =0,9
z= 0.9
y= 0.9+ 0.95=1.85

y-zeszyt
z-ołówek
1 5 1