Odpowiedzi

2010-03-08T20:08:34+01:00
1 kg --- 24,5 zł
0,2 kg --- x zł

x = 0,2 * 24,5/1
x = 0,2 * 24,5
x = 4,9 zł
2 3 2
2010-03-08T20:09:05+01:00
1kg = 100 dag
100 : 20 = 5

24,50 : 5 = 4,9 zł

20 dag tej szynki kosztuje 4,9zł
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-08T20:11:07+01:00
No to będzie takie działanie 24.50zł:0,20=4,90

dałem 24,50zł:20% i wyszło mi tyle dla sprawdzenia dalem nawed 4,90 razy 5(bo 5 razy 0,20 to jest 1,00) i mi wyszło tyle samo pozdr
1 5 1