Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-09T14:30:54+01:00
Dzień dobry!

Sz.P. dyrektorze oraz dostojne gro pedagogiczne.
Piszę do was z pięknego kraju jakim zdaje się być Polska, a dokładnie z miasta ....... .
Pragnę zawrzeć w tym oto niniejszym liście propozycję współpracy między szkołą do której uczęszam ja, (w tym miejscu imię i nazwisko), a szkołą którą wy jako grono pedagogiczne godnie reprezentujecie.
Zdaję sobie sprawę z faktu, iż pomiędzy naszymi krajami tj. Niemcami i Polską na przestrzeni wieków bywało różnie, ale myślę, że powinniśmy to zagadnienie pominąć a ocenę jego pozostawić ekspertom i historykom bardziej niż my wnikliwie badających różne okresy w historii obydwu narodów.
Z tego miejsca pragnę nie tylko reklamować szkołę i jej spory dorobek edukacyjny, ale także uroki miasta w jakim się ona znajduje.
Ale może zacznijmy od początku.
Miasto nasze jest położone w nieodległym sąsiedztwie parku krajobrazowego.
Jednak bardziej niż widok parku w jego granicach dech w piersiach zapiera jego podziwianie z jedynego w naszym mieście wzgórza wysokiego na 250 m. n.p.m.
Są tu u nas jeszcze inne atrakcje takie jak kolejka górska całowicie zbudowana z drewnianych bali co daje niezapomniane wrażenia, a także podziemne przejścia, bunkry i pozostałości po I i II wojnie światowej.
Jednak to wszystko traktujemy jako dodatek do naszej bogatej oferty którą przedstawiam poniżej.
Po wyczerpującej selekcji wyłoniliśmy kilkanaście korzyści współpracy z naszą szkołą, jednak w oczy rzucają się najznamienitsze, są to:
-bogata w najstarsze i najlepsze dzieła literatury bibliteka naszej szkoły która dzięki sponsorom udostępnia dzieła nawet z przełomu XII i XIII wieku, tak i Polskie jak i Niemieckie:
-basen z wielkimi zjeżdżalniami oraz innymi atrakcjami który szkoła wybudowała za otrzymane dotacje z Unii Europejskiej:
-oraz odpowiednio przygotowane do wymiany międzyszkolnej ciało pedagogiczne znające języki obce.
Myślę, że i tak już dużo napisałam aby was zachęcić. Teraz decyzja należy do was.
Z wyrazami szacunku (imię i nazwisko)
3 4 3