Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T14:16:49+01:00
0,15kg * 18,50 = 2,77 - ciasto
0,75kg * 8,40 = 6,30 - fasolka
0,40kg * 16,50 = 6,60 - mięso
0,32kg * 24,80 = 7,93 - ser

2,77+6,30+6,60+7,93=23,60zł

50-23,60=26,40zl

Wystarczy 50zł i zostanie reszty 26,40.
2010-03-09T14:18:17+01:00
A)0,15*18,5=2,77 zł
0,75*8,4=6,30 zł
0,40*16,5=6,60 zł
0,32*24,80=7,94

2,77+6,30+6,60+7,94=23,61 zł kosztowały wszystkie zakupy

50-(0,15*18,50)-(0,75*8,40)-(0,40*16,50)-(0,32*24,80)=
=50-2,77-6,30-6,60-7,94=26,39 -tyle zostanie reszty z 50 zł
2010-03-09T14:18:50+01:00
A) 0,15 kg ciasta po 18,50 zł za 1 kg

0,15*18,5=2,77zł

b) 0,75 kg fasolki po 8,40 zł za 1 kg

0,75*8,4=6,30 zł

c) 0,40 kg mięsa po 16,50 zł za 1 kg

0,40*16,5=6,6 zł

d) 0,32 kg sera po 24,80 zł za 1 kg

0,32*24,8=7,94zł

a+b+c+d=2,77+6,30+6,6+7,94=23,61 zł

50zł>23,61zł

Odp.
50 zł wystarczy na zakupy.
pozdrawiam:)